Teksti Origjinal

2x molle e embel molla jem molla kuqe molla n rrem molla shishme po te therras ti ma ke shpirtin ne dor

i kujtoj qastet e para kur ne dy e filluam
me ze t embel ti me pyte molle e bukur si te quaj
me gjith zerin emrin ta thash me shum emocione
e ti fare sme degjove molla e embel me fajtsove

REF. molla embel oj molla jem molla kuqe molla n rrem
sa her moll qe po me thrret po ma knaq shpirtin tem
moll e shishme moll e fresket moll e kuqe si.
gjdoher kshtu do te jem qe ta knaqi shpirtin tend

ti je shpirti i trupit tim ti je drita syve t mi
nga dashnija qe ke per mu edhe emrin ma ke ndrru
asniher n jeten time nuk jam ndi ma mir
se ati kur moolla embel emrin ma ke thirr

REF.molla embel oj molla jem molla kuqe molla n rrem
sa her moll qe po me thrret po ma knaq shpirtin tem
moll e shishme moll e fresket moll e kuqe si.
gjdoher kshtu do te jem qe ta knaqi shpirtin tend

--

REF.molla embel oj molla jem molla kuqe molla n rrem
sa her moll qe po me thrret po ma knaq shpirtin tem
moll e shishme moll e fresket moll e kuqe si.
gjdoher kshtu do te jem qe ta knaqi shpirtin tend

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020