Teksti Origjinal

Na ka thirr djali ne darsem
Of aman bej aman
Na ka thirr e do t'i shkojme
Of aman bej aman

O me gjith zemer t'i urojme
Of aman bej aman
Vallzojm Shoten e Rugoves
Of aman bej aman

O do t'kendojm o per Kosoven
Of aman bej aman

Ref...x2
Hidhet e amel esht kjo jet
Shum dashni e shum zeher
O veç nji gjo osht e vertet
Nuk jetohet vet

Shtrohet sofra e sefaja
Of aman bej aman
Muhabeti e sevdaja
Of aman bej aman

O kjo shtepi gjithmon u gezoft e
Of aman bej aman
Djali jon u trashegoft e
Of aman bej aman

O çiftin Zoti e bekoft e
Of aman bej aman

Ref...x2
Hidhet e amel esht kjo jet
Shum dashni e shum zeher
O veç nji gjo osht e vertet
Nuk jetohet vet

...

Ref...x2
Hidhet e amel esht kjo jet
Shum dashni e shum zeher
O veç nji gjo osht e vertet
Nuk jetohet vet

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020