Teksti Origjinal

Po filloj me t’u anku e
Për nj breng e për nji hall x2

Du me ditë pse je idhnu e
Fol me gojë e fol nji fjal x2

Lule fol nji fjal

Sa merak jam bo për ty e
Du të shof moj si përherë x2

Rri pa gjum e s’po mbyll sy e
Trandafile bardh me erë x2

Lule në pranverë

Lamtumir unë ty të thash e
Me inat e me nxitim x2

Në rrugic moj kur të pash e
Dojsha t’falja nji kujtim x2

Lule nji kujtim

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020