Teksti Origjinal

PO DU ME JA NIS SI HISTORI
QYSH IMERI HINI N'RAP SI I RI
ME FOL PER VETI E JO PER TY
GJITH SHKRUJ E KURR NUK NALNA
SE UN JOM QAJ QE KURR T'KEQEN
KERKUJT SJA DASHTA
MUNI ME FOL PER MU KEQ
PO UN E DI KUSH JOM
DIT E NAT I NJEJTI JOM
EDHE SE KOM MENEN ME NDRYSHU
SAT JOM GJALL UNE JOM 1 NJERI
QE SIMBOL NUMRIN 2 E KOM
QE T'SHTIN ME MENU
A NJERI I MIR A I KEQ JOM
EDHE MAS VDEKJES GJITH I NJEJT
I2REJT SAT JET KJO JET
MOS KEQ KUPTO EDHE MASI DES
EMRI JEM KA ME MET
A E DIN PSE SE JOM 1 NJERI I VERTET
SE FJALEN TEM TI MOS ME NI
PIK KA ME T'MET
SE VEQ ZOTI MUNET MEM GJYKU
SE AJ KA DASHT EDHE JOM N'KET JET EJ

PERGJITHMON DASHNI PER KREJT
EDHE MAS VDEKJES JOM I2REJT
UNE NUK NALNA KURR
PATE QEF SPATE EJ
UNE JOM
PREZENT NUK NALNA KURR A MERR VESH
EDHE MAS VDEKJES KOM ME MET
NUMRI 2 SIMBOL E EMRI JEM I2REJT

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020