Teksti Origjinal

I kam thane bilbilit
Ti mos mu idhno
Ndaç me m'marr per nuse
Hajde me kerko

Ref: O bilbil ti zbrit nga mali
Kendo kange e melodi
O sa fort me ka marr malli
Zemra jeme rreh per ty

O bilbili i bjeshkes
Tjap fjalen e beses
Se te dy sebashku
Do ta kalojme jeten

Ref: O bilbil bilbil i bjeshkes
Mir se erdhe n'fshatin tone
Hajde mbledhim lule mali
E ta thurim bashk kunore.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020