Teksti Origjinal

Pranverat kalojn Oj Zemer
Pranverat kalojn ëë

plaget smi sherojn oj zemer
plaget smi sherojn ëë
plaget smi sherojn oj zemer
plaget smi sherojn ëë

Si qiri po shkrihem zemer
si qiri baj drit e

a thua asht terr oj zemer
a po me bajn syt e
a thua asht terr oj zemer
a po me bajn syt e

Dola n'bashqe tande zemer
me kput trandofilin

prej mallit dashnis oj zemer
gjeta veq mindilin
prej mallit dashnis oj zemer
gjeta veq mindilin

Kur m'kujtohesh ti oj zemer
kur m'kujtohesh ti ee

dal n'dritare naten zemer
me hjek pak merzi e
dal n'dritare naten zemer
me hjek pak merzi e

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020