Teksti Origjinal

Koha shkon edhe nese gabon secili punt e veta edhe ti punen tond, shum her per 3 sekonda kejt jeten e kom pa une veten e lo keq veq ti mu kon mir vlla armiqt larg prej dites qe jem pa na tfort mes veti kurr mos mu kon t'ndam na homie ta di per ner gjak tu derdh ti nejte ngat une kesh shum i ri me ni thik ndor pa fat shum net pa gjum mesazha ntelefon shum a je gjall djali jem se mungesen pe ndjej un a mos tkan vra se na me lot jem tu u la jo sot koka nat me yje pi shoh syt e tu pra koha mo nuk kthehet nuk ngjitet ajo qe thehet e pata ni dashni po as ajo mo nuk po vrehet a thu ku shkoj nuk di prej dites qe jem nda ajo mharroj edhe kurr nuk jena pa

reff.#2
1 liber me pluhun ku shkrun ni histori ma shton edhe 1 merzi kur e shoh veten si thmi mkthen me vjet mas si nfoto mu kon mshtin mi bo do sene qe ma heret i kom lon

Syt si pi qeli shoh veq mure e hekra jena shum larg prej shpis na ndajn kilometra ment vet po shkojn edhe mos me dasht mi qu gjumin e kom bo armik veq sa mos mu taku se po rri me kryt te posht e me shpresat e shume kto histori jo tmira po lutna me met tkalume BAB a mujte mu majt prangat ndor kur mi pa veten um vike me shajt at sekuenc e kom hala HOMIE ni liber me pluhun thot largoj senet qe sduhen harroj kujtimet e kshija po qashtu skom vepru un po nejse qdo histori e keqe dikon e mbron per shembull pi neve marin msim vllaznit ton i msheli syt kallen shum drita nqytetin tem nata mi ofron mengjesi vjen mi merr me ta sum len rri i qet i pergadit edhe me vdek senet qe nuk i man zemra detyrona mi shkru nflet

reff.#2
1 liber me pluhun ku shkrun ni histori ma shton edhe 1 merzi kur e shoh veten si thmi mkthen me vjet mas si nfoto mu kon mshtin mi bo do sene qe ma heret i kom lon

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020