Teksti Origjinal

Plani jem, i vetmi sen - me kriju familje
me bo shpi, mi bo njo 2-3 fmi
edhe 2 a 3 milion EKI pi ceki
Po ra puna e qetyne reperave, pederave
i qifsha kejt RnB singerave, shfarcengerave
n'loj t'repit qe kini perfitu
masi su kon DUK'a qitu diqka me ju kallxu
boll, spo muj me shukat, me tshti mu qu lugat
i veshun n'kat, me ju bo bajat
qifti yt....
mac e pat puna jote, zotrote
mos tka marr malli me kcy shoten, t'qifsha boten
1sh me ta mshel noten n'rep
2sh 3sh 4 e ndoshta edhe 5
qfar reperi je kur merr pjes n'polifest
n'thes vendin e ki, t'qifsha n'ministri
nuk po di a osht per kultur a per raki
parali nese je e qet ni CD per mahi
.......................

REF:
Me dek i gatshem jom abej
Noshta t'verteten une e gjej andej
Me dek i gatshem jom
Se nkit bot kurgjo smka mbet

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020