Teksti Origjinal

Heeeej
6 Tetor o 68
Na u hap lajmi o hi vertete

na u hap lajmi o i vertete
si nradiona ashtu ngazete

si ngazete o ashtu nradie
Kerkon shqipja flamur lirie

hajde hajde o flamure
Shqiptaria tka majt tre dure

bona hallal o flamure
Kastrioti tka mbajt ne dure

O shqiponja moj rrema rrema
kush stdon ty hajde i plast zemra

i plast zemra ju shkrumofte
Se na jem bijt e kosoves

E flamur kush tngriti i pari
Ded Gjon Luli, Ismajl Qemaili

jemi vllezer jemi Shqiptare
oooo more flamure ooo
o malet tonaa kombetare njoherrr

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020