Teksti Origjinal

7 vjec une mbeta jetim
baba m'ndrroi jet
edhe mbeti kujtim
se largimi i tij ish ndeshkimi n'padrejtsi
un sa t'kom jet mallin e tij e mbaj ne gji
apo s'vim ne ket jet osht bo shume zor me jetue
vritesh perdite bile edhe pa kuptue
ku dreqin kam shkue deri n'emigrim
Itali mpaç n'qaf jom ka lypi 1 drejtim

Ref: Te falem ty kjo jete nuk na mjaftoi
Te falem ty dhe lotet nuk mbarojne
te falem ty me jep bekimin tend
te falem ty nje drite nga lart me ngroh

1 leter e kom per Zotin
me lotin nen sy
a thu sa shpirta i more
edhe kurr mo skan me u kthy
po fjala e Zotit m'thot
1 dit krejt kan me vdek
edhe dashurit kan me u kthy
ca ke mvujt e ca kem hek
U PREFSH NE PAQE O BACA JEM
e pac dheun e lehte
do me m'plas shpirti,m'dhemb
se vec kujtimet m'kan met
i coj syt drejt qiellit
e shof 1 yll qe nuk flen
shpirti jot bon drit
edhe rrugen teme shkelqen

Ref: Te falem ty kjo jete nuk na mjaftoi
Te falem ty dhe lotet nuk mbarojne
te falem ty me jep bekimin tend
te falem ty nje drite nga lart me ngroh

zemren ma theve se t'kam dasht si vlla
un nuk po du me besue
se shoki jem s'jeton ma
edhe loti tash mu ka tha
se gjysma e zemres mu nda
o nuk mjaftojn fjalet per ty
sikur romane me ba
edhe sa her t'kam percjell
edhe t'kam prit kur je kthy
udhetimi i fundit bashk ish n'Tropoje me ty
t'lam aty perkrah babes
ne at ven t'bekum ku je rrit
edhe dhimbjen me e kthy n'force
c'ka t'vin prej Zotit duhet me e prit

Ref: Te falem ty kjo jete nuk na mjaftoi
Te falem ty dhe boten un harroj
te falem ty me jep bekimin tend
te falem ty nje drite nga lart me ngroh

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020