Teksti Origjinal

e kam dit qe t'mirat dot vijn ka dal dale
me ty dashuria zemer erdhi fjal pas fjale
nisem me shikime pastaj me fjal t'mira n'fund me the te dua shpirt kjo eshte embelsira

Ref.
embelsira n'fund, ti per mu e paske rujt
jo ty met refuzu, kurr nuk kisha mujt
embelsira n'fund, e kam pritur dit e nat
ja ka vlejt ty me te prit jam njeri me fat

oh kesaj dashurije ti ja ngjite qaren
kur fjalen e fundit nuk e fol te paren
nisem me shikime pastaj me fjal t'mira n'fund me the te dua shpirt kjo esht embelsira

Ref.
embelsira n'fund, ti per mu e paske rujt
jo ty met refuzu, kurr nuk kisha mujt
embelsira n'fund, e kam pritur dit e nat
ja ka vlejt ty me te prit jam njeri me fat

ref(2X)
embelsira nfund, ti per mu e paske rujt
jo ty met refuzu, kurr nuk kisha mujt
embelsira n'fund, e kam pritur dit e nat
ja ka vlejt ty me te prit jam njeri me fat.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019