Teksti Origjinal

Nxeje defin nxeje defin
se dojna me i ra.
O koka kon e shkrume
meu knaq dej n`sabah
Nxeje defin nxeje defin
se dojna me kall
se me knu me defa
malli na ka marr
rrehe defin rrehe defin
sonte hiq pa ndal
o ky lezet s`harrohet
deri sa tjam gjall.

1
O u knaqen qikat per ta ish kj jete
a se dashuria ujt e kthen perpjet.
(:Sillen posht e nalt esht hijeshu mahalla
se qikat mat mira po na shkojn si havlla,:)

Refren.
Nxeje defin nxeje defin
se dojna me i ra.
O koka kon e shkrume
meu knaq dej n`sabah
Nxeje defin nxeje defin
se dojna me kall
se me knu me defa
malli na ka marr
rrehe defin rrehe defin
sonte hiq pa ndal
o ky lezet s`harrohet
deri sa tjam gjall
na kan ardh qikat me knue
djalin ton te madh
sot jem tu e martue

2
Ani hajde hajde kalavesh me mana
ani se kto tmirat gjithkujt po ja kona
(:Qikes bukuroshe duhet mei nejt gati
se mallin e mir nuk e nxen sahati.:)

Refren.....
Nxeje defin nxeje defin
se dojna me i ra.
O koka kon e shkrume
meu knaq dej n`sabah
Nxeje defin nxeje defin
se dojna me kall
se me knu me defa
malli na ka marr
rrehe defin rrehe defin
sonte hiq pa ndal
o ky lezet s`harrohet
deri sa tjam gjall

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020