Teksti Origjinal

Zgjohem mar abdes
Sabahun me fal
zemra pom'gezohet
por lotin smuj ta/me ndal

Ref:
Te perulem ty
ty o Zoti im
ma fal t'lutem o ALL-LLAH
ma fal cdo gabim

Ti e din o vlla se cka kerkohet prej teje
kurr mos i harro 5 shtyllat e k'saj feje
mos i nga mohuesit se nuk e din cka thojn
se Allahu s'na krijoj per tjeter
VEC TA ADHUROJM

Ty t'falenderoj
deri sa t'vdes
takimin me ty ALL-LLAH
mezi po e pres

Ref:
Te perulem ty
ty o Zoti im
ma fal t'lutem o ALL-LLAH
ma fal cdo gabim

Jeta osht e shkurt qaq sa menja s'ta mer
nuk e din kur hin as nuk e din kur del
a pe sheh qe se din as fundin as fillimin
pra pendohu me zemer vlla
KRYJE OBLIGIMIN

Sa i lumtur jam
t'keqen e lash pas
mburem me KUR'ANin
qe gzohem me namaz

Ref:
Te perulem ty
ty o Zoti im
ma fal t'lutem o ALL-LLAH
ma fal cdo gabim

ma fal t'lutem o ALL-LLAH
ma fal cdo gabim

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020