Teksti Origjinal

Shum Vajza kan pas fatkeqsi ne jete
dhe njera ne to eshte venereta 18vjecare
te ciles i uroj gjith te mirat e ksaj toke

Nuk di si ta quaj veten nji Vajz degjon
ah nje vajz te pa fat smajn mend asgje nga jeta
jo kur sme desht njeri sa keq u katandis e shkreta rini

te gjithe kan nje familje
ku gjejn nje ngrohtesin
per se moj Nene e dashur
kte gje sma fale ti
sedi sa lot kam derdhur
sa vuajtje kam pas
se kshtu qenka e dhene
te jetoj un me nje Shpirt te vrar

ahh ahhh ahhh ahhh

ne moshen me te bukur
cdo gje ishte e veshtir
largohen nga Familja
per nje jete me te mire
zgjodha Shoqerine dhe ajo me mashtroji
ne rugen e Droges ajo mua me coje

Jetoja ne ruge te madhe me brenga shum
e vetme pa Njeri
kerkoja un pak kuraje
por kure sme dha Njeri
sa keq u katardis e shkreta Rini

Un ngjeja se me donin
asgjo sisht e vertet
te gjithe me shfrytezonin
kte trup qe thyhej e leht
cfar un i kam ba Zotit
qe vuaj gjith ksaj kohe
jo skam bere mekate
un sherim jo sdo te gjej me askund

ahh ahh ahh ahh

njarjen e jetes time
nuk dua ta haroj
se Nates se varit
ate do ja tregoj
ndoshta dhe per mua
dot vi nje dit e bardh
te me vi buzeqeshja
qe kur un se kam pare

un ngjeja se me donin
asgje sisht e vertet
te gjith me shfrytezonin
kte trup qe thyhej leht
cfar i kame un bere Zotit
qe vuaj gjith ksaj kohe
jo skam bere mekat
un sherim jo sdo te gjeje me askund

ahhh ahhh ahhh ahhh

njarjen e jetes time
nuk dua ta haroj
se Natres se varit
ate do ja tregoj
ndoshta dhe per mua
dot vi nje dit e bardh
te me vi buzeqeshja
qe kur se kam pa

ahhh ahhh ahhh ahhh
ahhh ahh ahhh ahhh

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019