Teksti Origjinal

Ti
Per syte e mi
Nje dashuri qe me thote
Me shume se nje kujtim
Fjale
Vetem kto kam
portretizoj çdo sekond
Kohen kur ishim bashk

Me le zemren tende
Si ure e nje kenge
Sa here dua te te takoj

Ref:
Me thyen kjo vjeshte
Me ngjyrat e saj
Si dita jone
Prape po me ngjan
Perqesh me lote
çdo gjethe qe syt na pane
Vjeshte perjete le ti
Ne syte e mi

Sa here
Bie te fle
Lutem te zgjohem nga ti
Enderr jo te mos jete
Fort te perqafoj
Dua te t'ndjej un serisht
kam nevoj te te shoh

Me le zemren tende
Si ure e nje kenge
Sa here dua te te takoj

Ref:
Me thyen kjo vjeshte
Me ngjyrat e saj
Si dita jone
Prape po me ngjan
Perqesh me lote
çdo gjethe qe syt na pane
Vjeshte perjete le ti
Ne syte e mi

Un e di çfare do thoje
Te ishim ne t'dy bashke
Zemren tende e njoh mire
S'do doje kurre te qaj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020