Teksti Origjinal

Une ne kosove
e ti n'shqipri
kshtu filloj
kjo dashuri
te takova ne tiran
po du zemren
me ta dhan

REF
dashnija me ka zan
prishtin e ne tirane
une ne kosove nuse do vij¨
e ti dhanderr i shqipris

II
shum e bukur
ska koment
ne zemren time
ke zane vend
per dashni e per sevda
si kosovari djal nuk ka

REF
dashnija me ka zan
prishtin e ne tirane
une ne kosove nuse do vij¨
e ti dhanderr i shqipris

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021