Teksti Origjinal

Nese je ti shpirti jem
Po po shpirti jem
Nuk e prek plagen qe m'dhem
Jo jo plagen qe m'dhem

Se sonte s'du dhimbje
S'du vujtje e merzi
Du ritem du valle
Du me ni veç dashni

Me naze me kajde
O hajde shpirto hajde
Dashnia e rande
Dy here mos prit me t'thane ...x2

...

Ti dashni me muhabet
Helmin e bon sherbet
Dihet puna ashiqare
Pa u bashku s'kemi çare x2

Ref...x2
S'ka te ri s'ka plak
Qe jeton pa nji marak
E ti je maraku jem
Mos me t'fol pika m'bjen

Ah maraku çka po bojka
Pa ty dita nuk po shkojka
E me keq kur nata vjen
Syte i mbyll por zemra s'flen x2

Ref...x2
S'ka te ri s'ka plak
Qe jeton pa nji marak
E ti je maraku jem
Mos me t'fol pika m'bjen

...

O çke moj zemer
Rahat s'po rin
O kerkush hallin
Kerkuj nuk ja din

Ah kjo dashnia
Qenka me halle
Ndodh diçka ne jete
Kur s'e pret fare x2

Ref...x2
Ah zemer te kam
Me ty ndryshe jam
Ma ndryshove jeten
Nuk po e njoh veten

O çke moj zemer
O çka t'ka gjet
Mjafton nje gje
Me ndryshu ne jete

Ah kjo dashnia
Qenka me halle
Ndodh diçka ne jete
Kur s'e pret fare x2

Ref...x2
Ah zemer te kam
Me ty ndryshe jam
Ma ndryshove jeten
Nuk po e njoh veten

...

Ref...x2
Ah zemer te kam
Me ty ndryshe jam
Ma ndryshove jeten
Nuk po e njoh veten

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020