Teksti Origjinal

Jona, Jona peperona
Jona shpirt dhe xhan
Ishe ti në ëndrat tona
Rreze dhe fllad

Jona, Jona peperona,
Solle gaz te ne,
Erdhe ti ne zemrat tona,
Si nje zog ngrite fole.

Refreni 2x:
Je si yll, lule je,
Ti ne shpirt diell
in mban,
Dhe balle henen ke,
Flutur je.

Je si yll, lule je,
Ti ne shpirt diellin mban,
Dhe ne ball,
Henen Jona ke.

Jona shpirt e xhan
...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020