Teksti Origjinal

Niset trimi per ngyrbet
pershendet shokt e vete
2x perqafon o bab e nene
e mer malli per vatan o hej

Amanet po jau le
kurr ngyrbet mos me dal
2x Buke e kryp me pat teton
je qelik o pergjithmon o hej

Zemra egjer kur len fmijt
qe kan mall per ty prind
2x lotet rrjedhin si burim
kalon jeta per mallim o hej

Kur degjoj qifteline
me rremben malli me shkrin
2x lotet rrjedhin si burim
digje flak per vendin tim o hej

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019