Teksti Origjinal

Kjo jeta ime varg pa vela
Si xham te thyer shpresen mbledha
Meshir te dallgve nga do t'shkoj
Te jem e forte,fati me mesoj

Kete vit te ftohte po behet vera
Ndonse deshpruar mendje stheva
Tkerkojne kto rruge ku snjeh njeri
Te gjithe jane,por ste takoj ty

Ref.
Fjalen ma ke dhene
Besen ma ke dhene
Sa te marrim fryme do t'jemi pergjithmone
Fjalet qe si tham,zemra mbrenda mvar
Vitet qe su pam,vitet qe na ndan

Besova ne ty fjalt i merr era
Po spate zemer kurr mos ejaa
Dhe ashtu po mesohem me vetmi
Kam force me endrra,ta ruej dashurine

Ref.2
Fjalen ma ke dhene
Besen ma ke dhene
Sa te marrim fryme do t'jemi pergjithmone
Fjalet qe si tham,zemra mbrenda mvar
Vitet qe su pam,vitet qe na ndane

Fjalen ma ke dhene
Besen ma ke dhene
Sa te marrin fryme do t'jemi pergjithmone

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020