Teksti Origjinal

Cka po flasin Burat te Oda,
Kush jan kta Njerz qe paskan ardh,
Pse u shkrep aj plumbe te Shpijat tona
Mthuaj nane ku po dojn mem Dhan,

Pse ma prishni Jeten Rrinin time
Mos me coni ku nuk du me shku,
T'jeter kujt i takon Zemra ime,
T'lutem Nane vec ti mem kuptu

Gjaku im Robi yt ju paskan dhan fjal
Gjaku im mallkimi im Shpirti don mem dal
Gjaku im Robi yt ju paskan dhan fjal
Gjaku im mallkimi im Shpirti don mem dal

Ndoshta Neser Gjall nuk dot me Shihni
Vec te Vdekur per Ftyre mem ra
Rruges per te Varet kur te dilni
Kan me than Krejt Ju ja keni ba

Pse me prishni Jeten Rrinin time
Mos me coni ku nuk du me shku
T'jeter kujt i takon Zemra ime
T'lutem Nane vec ti mem kuptu

Gjaku im Robi yt ju paskan dhan fjal
Gjaku im, mallkimi im Shpirti don mem dal
Gjaku im Robi yt ju paskan dhan fjal
Gjaku im Mallkimi im Shpirti don mem dal

Gjaku im Robi yt ju paskan dhan fjal
Gjaku im Mallkimi im Shpirti don mem dal
Gjaku im Robi yt ju paskan dhan fjal
Gjaku im Mallkimi im Shpirti don mem dal
Shpirti don mem dal
Shpirti don mem dal

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020