Teksti Origjinal

Prishtina ime
vetem ty sonte te kam
rrugve tua krejt qka pata i kam lan
rrugve tua dashurova e tash zemra po me qan
rrugve tua dashurova e tash zemra po me qan

Ne mes Prishtines
ne u takuam
zemrat i bem bashk
e ne cdo vend, ne cdo rrugic une
ty te kam dasht
ftyren tande duke buzqeshur
dua ta shoh
erresira mbuloj dashurin
ma as veten nuk e njoh

Prishtina ime
jam i vetem ne ket nat
as gja s'mbeti
e kja rruge esht shum e gjate
qka do qe se shoh
ma doket ndryshe
por prap je e zjarrt

qka do qe se shoh
ma doket ndryshe
por prap je e zjart

Ne mes Prishtines
ne u takuam
zemrat i bem bashk
e ne cdo vend, ne cdo rrugic une
ty te kam dasht
ftyren tande duke buzqeshur
dua ta shoh
erresira mbuloj dashurin
ma as veten nuk e njoh

Ne mes Prishtines
ne u takuam
zemrat i bem bashk
e ne cdo vend, ne cdo rrugic une
ty te kam dasht
ftyren tande duke buzqeshur
dua ta shoh
erresira mbuloj dashurin
ma as veten nuk e njoh

erresira mbuloj dashurin
ma as veten nuk e njoh

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021