Teksti Origjinal

cka ka zogu qe po qan
ka lan shpin ka lan vatan
ka lan motra e vllazni
e ka ardhur ngurbetli2+

cka ke zog qe ste zen gjumi
a thu nate ku te zuri
a ke buk a ke uje
a pot plak aj dhe i huj 2+

del ne der nane e mjer
e kqyr rrugen dimer vere
e kqyr rrugen nane e ngrat
dit e nate len deren hape 2+

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020