Teksti Origjinal

Pran nje gote genjeshtare
humba veten perseri
dal ngadale mbi kitare
nje pike lot pikon tani

Midis tymit te cigares
shuhen dritat dhe se di
pertje xhami ne dritare
do shfaqet hena apo ti

Buzeqeshjen do e pres
ne cdo mrembje, cdo mengjes
mjafton nje cast, qe ti te vish
dhe fryme te marre serish
me ty nje jete, jo s'mjafton
jo mos thua sot eshte vone
sa do vone, qe ti te vish
une do te dashuroj serish
si me pare

Do kaloj det e oqeane
per nje fjale qe kam dhene
ate zjarr qe ndjej per ty
se shuaj dot me askend

Buzeqeshjen do e pres
ne cdo mbremje, cdo mengjes
mjafton nje cast, qe ti te vish
dhe fryme te marre serish
me ty nje jete, jo s'mjafton
jo mos thua sot eshte vone
sa do vone, qe ti te vish
une do te dashuroj serish
si me pare

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020