Teksti Origjinal

Jyah
Su met me jetu veq me lot me vazhdu
Si mos mu kan dashnija po ta qike at nan
Kto fjal more havera (edhe femra) mos hini shum vlera
Se dashnia po ta bojke jeten therra
Shum sene kuptohen veq zemra jem spo kupton
Sun pe hek pi menjes aton qe po e don
Me gjelozi po foli pi zemres naj fjal
Per me shlu e pys zotin shpesh qka po ndodh me mu
Jon fjal realitet mos me ra n'dashni
Se osht gazep jon t'mira qe sbon mi shiju
Nashta t'vjen mir po kryt ki me kru
M'fal zemren qe rrugen ta zapova
A osht prall a naj interes
Kjo bot e mir po qa po ka mrena
Pi beson gjithkujna ato po jon kejt rrena
Jon shkronja qe bon mi lexu qe dikur mun mi kujtu jyah

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019