Teksti Origjinal

Buzëqesh sa herë që të shoh
Ësht muzik çdo fjalë që thot
E ndodh gjithmon
Të ndihem bosh
Kur ajo mungon

Edhe sot vetminë ndjej pranë
S’i dëgjoj më hapat e saj
Sa net pa jetë do shkojnë
Dersa të guxoj…….
Dersa ti tregoj

Çdo ditë, veç ty po të kam
Pa ty në botë humbas
Më duhesh ti më duhet zëri yt
Sapo ti hap sytë…
Të ndjej dhe kur je larg
Ti je mendimi parë
Si 1 Ajsberg po më vret ngadal
Buzëqesh ti sot, dhe ikën prap

Ëndërroj në duar ta kem
Më pëlqën parfumi i saj
Çdo çast kërkoj që ti tregoj
Sa shumë e adhuroj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019