Teksti Origjinal

Kater dit si kater shekuj pa te pa o gjan
prej qe ike pa me len ni fjal e nishan.

Zemra fort po drohet, mos me ke harrue
zemra me coptohet sa her qe sje me mu.

Dashuri ne ty e mbollen vetem buzt e mia
mos ju fal tjetres o se te vret perendia

Zemra fort po drohet, mos me ke harrue
zemra me coptohet sa her qe sje me mue

Tjarnana tjarnane, eja vrap sa te bie nata
Tjarnana tjarnane, shkrum u ben buzet e thata.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020