Teksti Origjinal

ALO ZEQIRI!
ALO ZEQIRI!
....aloooo alooo
Qe sa pot thirri
Qe sa pot thirri
....aloooo alooo

1.
Avokatja jem emrin HAV
M'thirri pom kallxon
Seancen e ki sot 1jav,
Ja boj a po vjen mem marr a vet me ardh,
Ma bon granit mos ba hajgare oo djal...
Sa her mthirr hava,
M'thirr badihava
Kurgjo sum kryn pun
Me ta veq perlana...
A paret ja kana, paret ja kana
Op ,ama fuck it hiqu sajna...
Pi lajm kto gjana,i kthehmi bizit
Fresh shum fresh si me dal prej frizit
Cash shum cash si n'gjepat e Wiz-it
N'qef shum n'qef si kur t'vin n'burg n'vizit
Kallxoj personit qe je shum i vogel qebap i ronsonit ,
Ndryshe nuk t'thirri prej sotit,
Qebab i ronsonit,qebab i ronsonit
Mshoj vul babo,
Flow-in e shpejt lambo
doren e ran rambo,
jeten e pist pablo.
Escobar,jo Picaso,
Cheers me lasko
N'beef me mu s'tkryn pun as sigurumi kasko
Parameno vllaqko,
Veq fol cilin po do
Edhe pa pa pa pa,
Pershendetu ti me to...
E sheh nfoto,live ma jo
Edhe pa pa pa pa,
Pershendetu ti me to..

Ref (2x)
Dal ngjueti me shum antar
Thirrem uk i bardh, thirrem uk i bardh...
Shum i rrall,thirrum uk i bardh,
thirrem uk i bardh,uk i bardh...
Shum keq o tum ardh,
N'krahasim me mu ti je zagar.
uuuuuuu thirrem uk i bardh....
Shum e rrall o kjo rac,
Kqyr per kan po bahet fjal
uuuuuu thirrem uk i bardh....

2.
Pse po vjedh stila, t'ktina t'atina
Edhe tani po fryhesh ti me sene tilla.
Repera n'mantilla, hiqmi se villa
T'pres nfinale edhe ta paloj,sevilla,
Uk i bardh, me sy tkaft
S'ki ka ikkkk. je i kapt
Jeta ti dha tri zgjidhje:
Seks, droge, dhe vdekje.
Ti i zgjidhe kto dy tparat,
Veq e treta tka met be
Ukut sun i ik, i ki dit e ngjehme
Mos mu shit mangup ti je veq delme,
dhelpen e keqe dhelpen e keqe
b b b belbon Atifete...

Kallxoju dajve,nipave,mesave
tutna prej krijuesit, jo prej krijesave 2x

E qes tripin n'terezi me ekstazi
Fresh mu ni, fresh fantazi
Beat-in e kam myt,reperat po majn zi
Mes meje edhe tyne ska barazi
Versace, versace, medusa, medusa
Kangt e tua ngohen neper autobusa,
e tmijat neper quza...
Ata viewsa, krejt i ki fake virusa
ti sje reper, tshti ngrinder tboj trosha
Plus je edhe amater mos gabofsha,
pussy pussycatdollsa,
Gjynah me sill nfemna se ju kisha hi boksa...

Ref: (2x)
Dal ngjueti me shum antar
thirrem uk i bardh, thirrem uk i bardh...
shum i rrall,thirrum uk i bardh,
thirrem uk i bardh , uk i bardh...
Shum keq o tum ardh,
Nkrahasim me mu ti je zagar.
uuuuuuu thirrem uk i bardh....
shum e rrall o kjo rac,
kqyr per kan po bahet fjal
uuuuuu thirrem uk i bardh....

PLAQK...

Qka po pret krejt paret qiti,
E nese mu m'nxajn baby ik ti
Qka po pret krejt paret qiti,
tani une ti dahum fifty fifty..,

Baby ngjite masken, kasirate kacen
nese pritojm me i njeh sa i kem, i ngojm lajmet...
mushe qanten edhe kujdes me armen
pa ardh puna mos ja ngreh kamen.
shum qet baybe shum qet, trankila
misioni o me i marr veq paret jo me pas viktima...
merri trasha e tima,qfaredooo
e nese sti jep ti rezisto o ooo...
edhe do edhe doo, edhe shkum
edhe yes, u kry edhe kjo pun...
edhe shun, shpinen ma run
that's it,
mision i perfudnum
pa lan gjurm...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020