Teksti Origjinal

Yeah, its your boy Gaffi
Voice of my city, yeah.

Mjafton veq ni nat me dal me hec n'qytetin tem,
E sheh qe ktu nuk o qysh duket asni sen,
Senet ktu ndrohet prej dites ne dit,
Secila dit tu ardh ma keq prap e ve ni pik.

Po na udheheqin psikopata,drogirasha.
Ktu edhe fmija mban alltia per telasha,
edhe puna ktu te na o ka rrin n'pushim,
secila dit qe vjen po t'shtin me bo naj krim.

Me shkaun kojshi cdo dit thue ni "ZDRAVO",
shko be n'pid* nonens po shitesh humanitaro,
8 vjet na ki ul posht na ke pre, na ke rre.
Sot po shitesh nene tereza ti q*fsha ato n'dhe.

Im here to represent proud of my city,
OHRI CASUALS Albanian security,
proud of you guys keep goin' on,
Albanian's must be first cuz we are Autochton.

Get on (x4)

Get on, gati secila mahall
secili rivali tu kall
edhe puna rrin n'pushim
represent qytetin tim. (x2)

Un po foli se kto sene duhet me i dit edhe ti,
Une shkoj per mu shkollu n'qytet tjeter a ke ni?
Pse ska shkoll shqipe n'qytetin tem?
Qe pse foli se zoni trive o zoni jem!
PLUS!
Jom ka foli per ni revulucion tri nese ti nuk e ke pru die qe une e bi
zoni jon ka me shku atje ku duhet me shku
edhe ne kena te drejta po sjon te drejtat kshu
Nese une jo, fmija jeme sigurt e ka revulucionin,qendrimet te drejtat krejt i ka
ME punu si kta tjert me mbajt familje n'terrt
me punu pun te zeza qe jeta nuk o fer

Une nuk jom vet i kom dostat ne krah
U bon von nvendin ton shiptar pa u vra
a thu krejt rastesisht apo na kshtu e prum
ska mo malltretime vet ligjin e vum

Get on (x4)

Get on, gati secila mahall
secili rivali tu kall
edhe puna rrin n'pushim
represent qytetin tim. (x4)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020