Teksti Origjinal

N'fund qershor dymitremdhjeten nje yll drite humbi jeten ne librazhd ne buz t'shkumbinit mbyll jonadi drit'n e syrit mori dheun lajm i zi jonad hoxha shkoi i ri dhimbje babit britme motres me te lujtun ment e kokes kur vajton nona per djalin i shkul zemren shkul dhe malin e nga shpirti ke nxjerr fjalen dhe shkumbini e ndal valen kur vajton nona per djalin i shkul zemren shkul dhe malin e nga shpirti ke nxjerr fjalen dhe shkumbini e ndal valen ish njerzor te dhith e deshten aksidenti i mori jeten ju dhims druri ju dhims guri per nje cast ngriu rrjedh e lumit buz shkumbinit n'gjit me malin sheh portretin me morjalin je i gjall mes nesh jonadi ishe drita ishe mjalti kur vajton nona per djalin i shkul zemren shkul she malin e nga shpirti ke nxjerr fjalen dhe skumbini e ndal valen

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020