Teksti Origjinal

valle te Gostivarit kan nis djemt e ri
mos e le lume nana pak pa u perzi
se kan ardhe ne dasem hatri djalit tand
pa e marre ni valle tybe nane nuk bane

ref
si mos te bajna jasha
kur ta marrim horen
cysh e patem zemren
casi nuse morrem

II
ne zemren e nanes po shifet sevdaja
nuk dojne me nale vallen as nipi as daja
paskan dit me ba atmosfere mahalla
nuk dojne me nale kangen as tezja as halla

ref
si mos te bajna jasha
kur ta marrim horen
cysh e patem zemren
casi nuse morrem

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020