Teksti Origjinal

Dashnia lind pak nga pak
Du me tpas ton jeten ngat

Vedati:
Nuk e di kur dhe sa do mbaje
Te them se ndjej tet bej me faj
Te shoh me tjeter smundem ndaj
Syt do ti puth pa fund my love
Thirrem dashuri kur me sheh, jo hajn
Dua ne qdo rrug doren ta mbaj
Bukurin ne vete ti e ke
Jo mos shiko mos duaj asnje veq meje

REF. x2:
Turn my light, turn my light cdo gje thua te dua te mijat
Turn my light, turn my light shum e madhe per ty eshte dashnia
Turn my light, me beso kur un dua jo asgje nuk me ndalon.. Jo jo
Dhe ne fund zemer do jesh e imja

Thirrem dashuri kur me sheh jo hajn
Dua ne qdo rrug doren ta mbaj
Bukurin ne vete ti e ke
Jo mos shiko mos duaj asnje veq meje

REF. x2:
Turn my light, turn my light cdo gje thua te dua te mijat
Turn my light, turn my light shum e madhe per ty eshte dashnia
Turn my light me beso kur un dua jo asgje nuk me ndalon.. Jo jo
Dhe ne fund zemer do jesh e imja

J.Gashi
Ama ti zemer veq nje shanc nuk po du veq per nje nate
Du me tpas une ton jeten ngat
Dashnia lind pak nga pak
Njejt si andrrat qe shoh per nat
Du met pas ton jeten ngat

REF. x2:
Turn my light, turn my light cdo gje thua te dua te mijat
Turn my light, turn my light shum e madhe per ty eshte dashnia
Turn my light me beso kur un dua jo asgje nuk me ndalon.. Jo jo
Dhe ne fund zemer do jesh e imja

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020