Teksti Origjinal

1
un ty pot pres hala me zemer te vrame
kisha dasht met pa,po na ndajn kto oqeane
a jom n'zemren tone a po nkujtime tua
po tves qka bone kujt pi thu te dua

ku met dashnia e ti ku mete
un lot pikoj ti pikon urrejtje
syt e tu nqjell m'dhurojn buzqeshje
tash e ki ditlindjen un ta uroj ne heshtje

ska pershendetje veq shihmu nkujtime
pergjithmon t'kom mshel nzemren time
kur malli em merr tkam ne mendime
si munt tjetoj pa ty kur ti je jeta ime

smdhem prap met thirr mdhem kur spergjigjesh
qysh pot du sot t'du prej shum vitesh
sdi sen per ty sedi a merzitesh
kur t'vesin a mdon athu qysh ndihesh

reff:
dashuria jonë mbeti veq ne leter
kujto kohen tonë dhe kur je me tjeter

2
vitet qe kalun mo nuk kthehen prap
zemra ime vun ateher kur s'ka ngat
e kto ditet e javes perher te'njejta
a ndarja ke qe t'deshta e jo qe trrejta

prit kujto kohen kur s"pat inati
sum deshte ti se mu mdeshti fati
jon ndal minutat spo hec sahati
a mendon najher se çka ki ba ti

mthe" jom i veçanti me ty se ndrroj kerkon
e sot dikush qeter venin tem e gzon
ti as menen se çon ntelefon me thirr
shkove kur duhet te jesh, fjala fundit lamtumir

vetem erresir n'syt ku veq ty t'pan
zemra pom dhem eh syni pom qan
sdu me kerkon po ty me t'pas pran
edhe pse ti je ajo qe ma shum pom vran

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020