Teksti Origjinal

Qani sy e mos pushoni
O syt e mi
Ju o shok mos me ngushëlloni
O shokët e mi,

O mka lan dashnia e zemres
Veç po du me vujt
Ma mir un vdeksha
Ma mir u tretsha
Qysh zdita me rujt 2x

Sonte dorë e dikujt tjetër
Atë e prek
Mu mka lan arsyja e jetës
Ma mir me vdek

A mka lan dashnia e zemres
Veç po du me vujt
Ma mir un vdeksha
Ma mir u tretsha
Qysh zdita me rujt 2x

Sonte du me ja kthy Zotit
Shpirtin që ma dha
Dashnia e zemrës dashnia e zemrës
Sa keq ma ka ba Dashnia e zemres
Dashnia e zemres sa keq ma ka ba.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019