Teksti Origjinal

Sonte te kendoj une dua lermeni qe te kendoj
Merjani dhe mua le te behet c'far te doje
Se aty kam zemren time se aty kam shpirtin tim
Qe me ndjek dhe ne shtegtime dhe kur jam ne vendin tim

REF.:
Ritmi ic'mendur se c'me cmende ne te keq e ne te mire
Po ta dije vleren tende nuk do shiteshe kaq lire
Ti ma rrit e ma shton jeten dhe me ben qe te kendoj
S'pyes fare o per kuleten sa kam brenda i hargjoj

Ti ma con shpirtin ne qiell kur kam ty kam gjith dynjane
Ti me pret dhe me percjell se vec teje tjeter s'kam
Kur hesapi nuk ju del kur ne jete keni nje hall
Kengen bejeni cengel qe ta n'djeni veten gjalle

REF.:
Ritmi ic'mendur se c'me cmende ne te keq e ne te mire
Po ta dije vleren tende nuk do shiteshe kaq lire
Ti ma rrit e ma shton jeten dhe me ben qe te kendoj
S'pyes fare o per kuleten sa kam brenda i hargjoj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019