Teksti Origjinal

"Pa ty"
(Gjergji)
Rimat qe pi' boj mkujtojne kohet si jom' ndi kur jam kan' me ty
syte e tu t'pa zavendsushem mbajne me humbe vetdijen kur ti k'qyri ty
jam in love mthu cdo here qe pe' bojna njani tjetrin per kurgja nuk pe' n'drrojna ose ma mire jam un pa ty ,ose ma mire jam kur s'tkam ty ,njejte mire ndihem te dy
kurr skam me lan at' ca kam dasht para teje vetem pse tdu ty ,mtha nji dite tbukur krejt senet kam me ti dhane... prit tash femren ma t'mir n'bote une ty t'thash qe t kisha
ty t'thash ama nji dite edhe kurr ma nuk do ik'sha
rri edhe sonte baby e di qe ske ka shkon tjeter trupi jot' i nxehte nuk zavendsohet me asnje bitch tjeter heren e pare ngjit' me ty, diten tjeter vet' na dy
aty ku t'jert nuk e dinin pse na rrinim edhe pse na pinim vetem per me na thy
rri edhe sonte baby e di qe ske ka shkon tjeter trupi jot' i nxehte nuk zavendsohet me asnje bitch tjeter
(Xhibo)
Ca po mendoj me ty nuk e kom' pas une ma' perpara
jo qe po t'boj qefin por per mu je ma e rralla
edhe po mendoj me t'marr diku bashke me t'cu me vehti ,ndeti aty ku ke qef ti,me dhon' e ki' ma s'lehti
sa mendoj per tjerat,mundesh vendin ti me nxon'
so' kan' me qellim kur dikur pas tkom lan'
sa her qe tkom pas nuk e kam dite se ca kam dashte
jo s'eshte faji jem,po i tjerave qe kom hase
bahna si perpara,yap bahna si perpara,mundesh sa t'dush me
m'dalu, por asnihere me mlon mbrapa
hajde kthemu mbrapa ,hajde,hajde kthemu mbrapa
spo du me t'lan' vet tu mendu me t'kalu nata
bahna si perpara,yap bahna si perpara,mundesh sa t'dush me
m'dalu, por asnihere me mlon mbrapa
hajde kthemu mbrapa ,hajde,hajde kthemu mbrapa
spo du me t'lan' vet tu mendu me t'kalu nata

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020