Teksti Origjinal

Te te them je lule,
Ti je me e bukur.
Te te them je gonxhe,
Te humbas freskine.
Se ti zemren time,
Vash o ma ke mare.
Mos per koken tende,
Mos me mbaj meri.

Refreni 2x :
Se do ti dua, ti dua, ti dua,
Ato dy buska ti vash falmi mua.
Se do ti dua, ti dua, ti dua,
Pergjithmon.

Te te them je drite
Ti verbon dynjane.
Mos per koken tende,
Mos me bej hatane.
Se asnje ze tjeter,
Zemra s’ma pranon.
Mos per koken tende,
Mos me torturo.

Refreni 2x:
Se do ti dua, ti dua, ti dua,
Ato dy buska ti vash falmi mua.
Se do ti dua, ti dua, ti dua,
Pergjithmon.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019