Teksti Origjinal

Sa u lodha duke pritur
Ndjej vec mall e dashuri
Se ne zemren e lenduar
Me ke mbetur vetem ti

Sa u lodha duke thirrur
Por askush s’po me degjon
Pse o zot me le te vuaj
Pse aq larg o shpirti im

Refreni :
E ndjej zjarrin Brenda meje
Qe e ndeze vetem ti
Me mundon e njejta enderr
Ato sy plot me magji
Me shkoi jeta e permalluar
Me shkoi jeta ne vetmi
Ku me vajti krenaria
Po me cmend kjo dashuri

Ti mu fsheve neper vite
Dhe te humba per gjithmon
Si ta ndal rrekene e loteve
Qe me mbyt me ngasherim

Lunder fati dashuria
Te perplas ku ti se di
Lunder fati jeta ime
Qe me iku ne vetmi

Refreni :
E ndjej zjarrin Brenda meje
Qe e ndeze vetem ti
Me mundon e njejta enderr
Ato sy plot me magji
Me shkoi jeta e permalluar
Me shkoi jeta ne vetmi
Ku me vajti krenaria
Po me cmend kjo dashuri

Sa u lodha duke thirrur
Por askush s’po me degjon
Pse o zot me le te vuaj
Pse kaq larg o shpirt I im

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019