Teksti Origjinal

Ja nisi mire
Me erdhi pas si cdo fatlum
Qe do i kisha dhan rastin
Me kalu neper kete lum
Ja dhashe mundsin
Mu afru se pash brum
Ni lidhje e frytshme
Ni mashkull me plot fjalen burre
E ushqejke ndjenjen
E ushqejke me pasion
Posa mbyllja syte
Tmirat e tij mvishin vizion
Kalojke ora minuti
Sekondin besom ma zhduki
Si uragan zemren ma murr
Vec ma shume u rritke fruti
Qe e mbolli mbrenda meje me nje puthje dhimbjen humbi
Po kshtu shkon historia
Nuk po shkojke gjithe met mira
Tgjitha ran poshte po ran poshte
Ishte si kerrmill
Besom njeri pa bosht

Ref:
Dashnia nuk osht falas
Po prap une ty ta fala

E dijna dyte qe une kom dhone ma shume
E dijna dyte qe ti jo pa mu smun X2

Hala ntrup tem
Ti i ki shenjat e dores
E tash sillesh e sillesh si me kon ti bobi botes
Ty pashpirt dashni stkom prit
Qata ja lash kohes
Nashta avash avash
I ngjet ti tqamet e gotes
Qe nkete rast osht zemra jem
Qe e le pa oksigjen me shprese
Qe ni dite ki mu kthy mem thon per ty ja vlen
Me shku nfund tbotes
Po fatkeqesisht ti ja ngove fjalet "shokut"
E kam endrru e e kam prit
Bashke vitin e ri me prit
Po spate vakt nanush se nkraht e tu ke tjeterkush
Dikush qe me permen sja vlen
Dikush qe sa here pot shoh me to pom vjen me vjell
E ti femen
A pate zemen
Me nejt me to hala kur more vesh qe o i jemi
Nuk tnjoh as met njoft nuk po du
Jo nuk po du
Se met perdalta pune nuk du

Bridge;
Sbon kjo dashni me humb
Jo jo jo nuk bon jo jo nuk bon
Jo nuk bon jo jo nuk bon

Ref:
Dashnia nuk osht falas
Po prap une ty ta fala

E dijna dyte qe une kom dhone ma shume
E dijna dyte qe ti jo pa mu smun X2

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020