Teksti Origjinal

Gold Ag
Emri Luan si ai qe run male
Ti tentove po jo nuk um nale
Ni allti n brez saher e qes
Bujrum o shka se ty jom kat pres
n'gllogjan na lindi e na rriti nana
Thash qe jetoj edhe kur vrahna
I gjall Luani si lshon kto troje
Mir Shkelzeni Shqipnis I bon roje
Jom sa ni mal qe se tremb stuhia
Mir ni luft i prin vllaznia
Nuk om qet tok jo plumbi shkaut
Se trupin tem e majn kraht e vllaut
Vi n'pranver met pa n'DUKAGJIN
E sa tkom dasht Deqan a e din
mblidhnu o shkije sa do qe jeni
Se tka shti nthum Luani e Shkelzeni

Hysni Klinaku

Ne Dukagjin heeeuu po nihet zani
Oo jam Shkelzeni e jam Luani
Oo jam Kosova e jam Shqipnia
Oo jem ni brez oo me dy alltia

Gold Ag
Ni jet osh pak me ja fal Kosoves
Zemra e trimit Bjeshk e Rugoves
Brez mas brezi pushken nfaqe
Jom rrit n luft e jom rrit per paqe
Ti Bab Elmi su theve si guri
mos kaj per mu pash at ngjyr flamuri
Ah sa e mir asht perjetsia
Me shum deshmor qe I pat Shqipnia
Me mujt me lind edhe ni here me dek
veq at Kosov aj shka mos me prek
Mos I lejoni shkijet nqokorr
se sot vin aty po neser n'oborr
Pash plagen teme qe rrjedhi si Drini
pash at gur qe u thy kufini
Kur ndryshon viti e vjen kjo stina
Kosova ka fal e po fal Haradinaj

Hysni Klinaku

Ne Dukagjin heuu po nihet zani
oo jam Shkelzeni e jam Luani
oo jam Kosova e jam Shqipnia
oo jem ni brez oo me dy alltija

Gold Ag Hysni Klinaku

Ne Dukagjin heuu po nihet zani
oo jam Shkelzeni e jam Luani
oo jam Kosova e jam Shqipnia
oo jem ni brez oo me dy alltija

Gold Ag

Ku je Kosov
Ku je Kosov
Ku je Kosov
Ruma Amanetin

Hysni Klinaku

Ne Dukagjin heuu po nihet zani
oo jam Shkelzeni e jam Luani
oo jam Kosova e jam Shqipnia
oo jem ni brez oo me dy alltija

Gold Ag
Ruma Amanetin

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020