Teksti Origjinal

VUKMAN
Le te flasim pak per fantazi
E perzi me filozofi
Muzika HIP-HOP per shartizi
Duhen ngjyra per me shendri
U duk sikur per gjys e lash
Edhe u menova kur e pash
Harrova se sa down qe rash
U hutova tu menu per dicka qe thash
Kur them per ngjyren
nuk them per ftyren
Kur flas per ngjyra
nuk flas per ty pra
flas per ngjyra mfal se hyra
Pa anije kozmike ika nga zyra
Nuk ka gravitet ne galaxi
Ka holokaust me fantazi
Duhet te lexosh astrofizike
qe ta kuptosh pa shume praktike
Astrofiziken kur se kupton
KASTRO ZIZO ta sqaron
Nese prap do kesh ti konfuzion
Atehere me ty dicka nuk nuk shkon
Ngreja volumin qe po degjon
Mendo pak sikur fluturon
Truri direkt ne hapsire po shkon
Ti vec si planeti i Marsit qendron
Tani erdhe ne galaxi
Eshte koha t'sillesh si fmij
Te besh cte duash pa pyt asnji
Je i lire dhe planetet me i perzi
A thua Alienet kendojne HIP-HOP
A thu ka NOJZA & 2PAC
Ndoshta kan muziken rrok
Ose sjan fare ja fusin kot

(Refreni X2)
Po fluturojm si KASTRO ZIZO
Me ne nuk ke ca analizo
Shetisim boten pa mare vize

BIG BASTA
Ai eshte si djalli
I ka 2 brire te balli
Ben rrep nga halli
Dhe eshte ajs fuck nga malli
Ai ka vesh absolut ne muzike
Ste behet nga studjo me ik
Ai eshte fresh fresh
SUPER-SAJANI magjik
Bounce bounce dridhe per babin
Gocat jane chubby
Mushet clubi mushet clubi
Shishet hap
Tirona po mduket si rezident evil
VISJANI po mlutet tshofim galaktiken
Perpara se te zgjohen nga gjumi vampiret
Po marim nje pako
po zgjedhim me tmiren
E dini se jeta nuk eshte fantashkence
Po ne kena KASTRON
Zgjidh problemet
Ka vetem 1
dhe unik nket bote

(Kastro) po pse mo u bezdise ti m
Ule m koken aty dhe ik ose ik
Idiot

(Refreni X2)
Po fluturojm si KASTRO ZIZO
Me ne nuk ke ca analizo
Shetisim boten pa mare vize

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020