Teksti Origjinal

Ti e di se të kam xhan
Kur më pret në Shadërvan
Muhabeti asht tamam
Oooo asht tamam

A më vjen prej Bazhdarane
A më vjen prej Tabahane
A mos vjen moj prej Kurile
Ti e di se t’du pa hile

Ka shumë ditë pa dalun hiq
Bile as deri n’Kafic
S’je bre larg, je n’Lakuriq
mos më lë si fiq-firiq.

Ralini, tusuzi, baruthane
Ku na humbe, cka u bane

Kur me ece ures se gurit
sikur pala e flamurit

Refreni:
Ka shumë ditë pa dalun hiq
Bile as deri n’Kafic
S’je bre larg, je n’Lakuriq
mos më lë si fiq-firiq

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019