Teksti Origjinal

Kalojn dit e kalojn net,kalojn muj e kalojn vite
Ri me veten bisedoj,qysh at dit aq leht ike
Qysh ti mua me harrove,e nga un ti u largove
Plagen hale e kom t'qel qe ti mua ma shkaktove
Te durova kur mke sha,kur me the qe du mu nda
Dy lot at nat m'kan piku.Dy lot n'faqe mi ke pa
E din un qysh jam ba,e planet tona mi ke vra
Sa shum plane kena pas,si nje lule i ke tha
E pa ty nuk jam tu pa,i ka humb dhe vlera jetes
Deri dje t'besova ty,e sod spo i besoj as vetes
Se t'kom besu mirr,e gjithmon t'kom respektu
Sod nuk jena na dy bashk,daten ton na me festu
Ska dhurata ma per ty,as takime sy me sy
Sod se ki ti emrin tem, me perdor n'aper shoqni
E sa net ti fala ty,e sa mengjezet na kan zbardh
A t'kujtohet aj Janar, puthjen e par kur ta kom fal
Kujtoj pak ditet tona,nashta mllefi po t'largohet
Se pe sho qe edhe ty,xhelozia asht ka t'shtohet
Kujtoj takimet tona e fjalt qe ti mi ke than
Ti sod e ke thy nje bes,qe dikur mu ma pate dhan
E pa ty nuk jom i xhall,e krejt jeta m'doket bosh
Se t'kom rrit sikur nje lule,qe dikush e rrit ne kopsht
E ti n'fund mua qka mbane.m'preke bash qaty ku m'mdhem
Nuk te deshta per nje dit,po mu kan nana i fmis tem
E kjo ndarje shum po m'dhem.Thell ne shpirt nje zo pe ni
Qdo nat jam ka bi me lot,e kur zgjohna te kujtoj ty
Te kujtoj qdo dit me lot,e me t'harru jo spo di
Se bashk jena kon gjithmon,gjithmon bashk prej femiri
Sa kam dasht mu kan me ty,nje jet bashk na me kalu
Me t'pa nuse n'fustan t'bardh.sikur nuse shpi me t'qu
Po mes nesh ka mbaru,e jem larg me kilometra
Sod un meta vet pa ty,e tash humbi e verteta
E tash humbi e verteta,humbi koha e rinis
Krejt qka une ti dhurova,n'fund me ndarje u bitis
Sa shpejt koha po kalon,e bashk me kohen ike ti
Sod pe mbylli kit kapitull,ja lo emrin
                             ME LOT N'SY

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020