Teksti Origjinal

Po kendon bilbili
Po na vjen behari
Do vine emigrantet
Do me vije mua djali
(x2)

Cka neno qe gjemon deti
Po vine djemte nga kurbeti
Po vine e rrugen se dine
Se kan ikur cilimin
(x2)

Do te dal e do ti pres
Mu veniten syte e zez
Syte e zez me jane venitur
Na shkoj jeta duke pritur
(x2)

Ju se dini sa ju dua
Asnje here nuk ua kam thene
Po gjithmon jeni me mua
Ne gezime dhe ne kenge
(x2)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020