Teksti Origjinal

O ju burra burra vatani ore
Ejani sot o se une sot do kendoj per vendin ku je
2x) Epo ku u linda dhe u rrita me zakone dhe tradita nazelie e mall plot o jam krenar qe jam gramshiot
2x) Epo s'jua kam thene kurre me pare qe me ben te jem krenar ma ben zemren me gezim o krenaria e vendit tim
2x) Apo muzgu i lehte ty te mendon mallengjehet dhe loton na jep neve gojen plot o jam krenar qe jam gramshiot
2x) Apo vendi ku me lindi nena s'do me dali kurre nga zemera edhe dheu le te me trese o gramshiot linda dhe do vdes.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020