Teksti Origjinal

A me don tiiii
A s'me don tiiii
Ktheu i dashur e
Mos me le në vetmi.

Se rruga jote
Qenka shume e gjate
NJE mije perendimesh
Ardhjesh neper nate.

Refreni
Se di ku vajte,se di ku shkove
Oh sa shume i dashur,kjo zemer
Te donteee.
Se di ku vajte,se di ku shkove
Oh sa.shume i dashur,kjo zemer
Te donteee.

Mr prit e dashur
Me ndjenje prej malli
Te sjell kaltersit
Nga uje i oqeanit.

Me prit e dashur
Sa te bisedoj me naten
Basheke me henen ta
Thur une serenaten.

Refereni
Rruga ime e gjate,si zogjte
Ne shtrengate, do te sjell
nje lulekuqe te shtrat
yt i bardhe.
Rruga ime e gjate,si zogjte
Ne shtrengate,do te sjell
Nje lulekuqe,te shtrati
Yt i bardhe.

Se di ku vajte, se di ku shkove
Oh sa shume i dashur, kjo zemer
Te donteee.
Se di ku vajte, se di ku shkove
Oh sa shume i dashur, kjo zemer
Te donte.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020