Teksti Origjinal

refren 2x
prap holiday
prap un e nxej a
hajde neja o knena
mat fortit i nxejna
po folin per lejla
makina si ngjen a
qa kom bo mos vet jaa
tash ja nisi festa


rep1
jao
prit o men repi n ven
do foli kot po sdikan sen
kom ardh me djeg me lon pa ment
tipin qe thot une jom talent

yeaa
kta vet pom thirin
un jo spi thirri
une veq po rrii
kta pe lypin mat mirin

un kejt i boj edhe pse jom vet ye
e din per mu e ti shoki pse flet ye

e ti shoki pse flet
pare kerre studio drejt n koncert
muj met thon drejt une ty 1 sen
ti je ka tutesh edhe ngjum kur flen

mir se vjen njet tem
njerzt e mi t dashun po vin e nterr
ko me bo temen kto mane men
rima kom plot fleta nuk po nxen

plot besim nveten tem
pa dayshim
per kta tipat qe sen spo din
ja u uli karieren me 1 nenshkrim

refren 2x
prap holiday
prap un e nxej a
hajde neja o knena
mat fortit i nxejna
po folin per lejla
makina si ngjena
qa kom bo mos vet jaa
tash ja nisi festa


kjo nuk o sen parameno
qa ka me bo ala ka koh
kejt po menojn qe jena si do
sja ma nalt vetit po asnjo si un so

yea
un nuk mirrna me do
shokt ma t fort nprishtin e ntiron
kejt me mu jon zurich n london
yee koha kalzonn

se po vi me 1 sen ju nguci o djem
ju jeni t ri
vete baben ton mamin tond
me mu n beff me hi

sa vjet i ki mu qaq vjet
mka shku jeta me hip hop tu shkri
e boj me zemer edhe ka me mrri
edhe nese smrri weq 1 sen e di

ha nuk ja marri lakmi
kejt i kom bo jom en veqanti
hajt tregom qa don me bo kur un vi
ti je fallc men en kejt real g

yeah
qa po thu hala lojen jom te lu
ske kuptu ti me mu
kundra meje plus minus

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020