Teksti Origjinal

Heej... po i bjen era mor o ret e zeza
Vijn o prej malit mor o brez a breza
Na ka shkel oh mor hasmi o te dera

Heej dridhen malet jo nuk tunden kullat
N'lot t'burrnis o po maten burrat
Se lshojm pllamben
Jo pa i ndrrue ksulat

Heej... ushton korabi
E gur e shkrepa
Po i knon trimi o
Kanget e veta o hoo
Kan lind shqipet o neper shkrepa
O neper shkrepa
Kadal hasem se ktu ka burra
Na knojn pushket o
Neper kulla o hoo
Ta shtrojm vendin o
Pllamb me plumba
O pllamb me plumba

Heej, miku i shpis o more la konakun
Dhandrri i ri e kapi o bajrakun
Nusja e re o e hoqi o duvakun

Heej plaka n'voter
Mor po e thej furken
Fmija i djepit more kerkon pushken
Grat ne stane mor po pjekin buken

Hejj bini trimat e e mejdanit o
Hiqni sumllat e xhamadanit o hoo
Me mbush huten e dibranit
O e dibranit

Me gjoks flaken
Ja shuajm topit
Jemi gjaku i kastriotit o hoo
Le e rrit o ne kull te barotit
O ne flak te barotit

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020