Teksti Origjinal

[Verse 1]
Sdi qysh s'tvjen marre
Me thon je ma i madhi
Kur ti je hajgare ashiqare
Loja so e paster
Shpejt thehesh si dritare
Krejt kto pare
Qaq sa ki ti
Un i djegi n'cigare
I kom veq 20 vjet
E ti 20 vjet karrier
Be t'bohna kahre
Qata m'dojn rrugt
Se n'rrug jom rill
Ata dojn buk
Pa prek me dur mill
Qata jom hup
E spo du mu kfill
Paret vin n'coupe
Me rus tu bo deal
Dhipi jem o ma e keqe
Se vet djalli
Mu m'shitet muzika
Ma shum se ty malli
Ik se knej ka na t'qihet mami
Veq nin zhurem tu bo brrr shotguni
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaa
Kesh parez n'Paris tu ba pare
Pi t'parit dej t parin
Ata e din qe jom All-in
Qata ty jo mo nuk po
T'dhezin lot e hileqarit
Turli skandali ngren 3 tyma bari
Del n'sken e shet bole
Me zingjira ari
Une jom tu gju bars
Kta hala n'spote kallxojn
Qe jon djem argjendari
Kshtu nuk o pazari
Krejt tu e lujt heroin sa droga
Neper rreshta thu ti marrin heroin
Ata jon tu bo gabim
Jom rrit neper lagje
Ku cdo fmi tutet me met jetim
Mos t'ni mo tu fol per krim
Kom njerz mas hekrave
Qe si tut fjala deshtim
Njerzt e mi e japin veq 1 betim
Qe vjen puna me t'hek
Na nuk dojna arsyetim

[Chorus]
Krejt jena tek
Ekipa do me bo Revolucion
E ti je tu dek
Je tu m'urrejt edhe pse se pranon
Na jena tu qkep
Do i kom nder dhe e do n'stacion
Une kur skom me dek
Humbja per mu so opsion (2x)

[Verse 2]
Kejt ekipa n'aksion
Hejrerat n'Navigacion
Shooteri gjun me avion
Ti para meje belbon
Mu marr me mue ti stagnon Ik be ik n'penzion
Vi me komplet stadion
Me bo rep Revolucion
Veti be kejt ata jon tu m'urrejt
Gips ose Straight
Jom ma i miri no hate
I shejt a i shtrejt
Une prap mes i njejt
Supreme ose Bape
Ska rendsi bima shpejt
Qyteti jem o me mu
I joti ty o tu t'hate
Nuk ka rendsi ti qka thu
Kur krejt e din je tu rrejt
Kom me mrri pa qare
Kjo loj hileqare sdo me m'lon me bo pare
Spo m'vyn perkrahje
Sidomos pi Estrades Shqiptare
Po pe thom pa marre
T'vyn tru me m'kuptue
Mun me m'thirr Abetare
Jo knej ka na ska hajgare
Un jom dirigjent
E ti ndor ni gitare
Knej jon rrugt e errta
Leht t'kap paranoja
Flejna krejt paster
N'mengjes qohem krejt gzhoja
E dajt nese vesin mi kallxu so nevoja
Thirrem akil n'ket luft
Veq ktu fush betej nuk o troja

[Chorus]
Krejt jena tek
Ekipa do me bo Revolucion
E ti je tu dek
Je tu m'urrejt edhe pse se pranon
Na jena tu qkep
Do i kom nder dhe e do n'stacion
Une kur skom me dek
Humbja per mu so opsion (2x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019