Teksti Origjinal

Shqipri:
Ngoni mir Shqiptart e mi
Na ka hy n'midis nji dreq
Hapni syt e populli jem
Ka nis puna me u ba keq

Zef:
Kan nis vujtjet me u harru
N'krye t'venit njerz pa mend
Dallaveret shume jan shtu
Dojn me ba copa ket vend

Shqipri:
Sot po baj thirrje me zemer
Jem Shqiptar e kem nji emer
Na kan shkel e na kan vra
Me armiq muhabet ska

Zef:
Kriminelat prej Shkinise
Po perzihen n'pune t'Shqipnise
O Lidera t'vendit tem
S'doni kurr ju me u mush mend

Ref:
Po thojn Bac u kry
U myten tu rrejt
Shpinen ta kan kthy
Bac t'kan harru krejt
Po thojn Bac u kry
Kan mush Xhepat Pare
Po shkelin mbi ty
E spo ju vjen marre

Flora:
Prej Karpatev Qent e zi
100 Vjet na kan coptu
Sot me ta po pin Raki
Buzen n'Gaz e pa u Turpnu
Qka u ba me ju Lider
Kallxom mendja qysh ja u merr
Per Shpi tone na kullem vet
Me Dushman s'bajm Muhabet
Pse me vet t'Ziun Dushman
Qysh ja ban me Vendin tand
Me u pajtu pa asni Kusht
Ju ka shti Shejtani n'Grusht
Nje problem o Bac e kan
Spo din Paret ku me i lan
Spo din Parev qka me ju ba
Dit per dit lypin hala

Ref:
Po thojn Bac u kry
U myten tu rrejt
Shpinen ta kan kthy
Bac t'kan harru krejt
Po thojn Bac u kry
Kan mush Xhepat Pare
Po shkelin mbi ty
E spo ju vjen marre

Shqipriu:
A Kosove t'mjert na per ty
T'sakatoj kjo Udheheqesi
Populli buke me hanger ska
E kta pare shume kan ba

Zefi:
Perendimit krejt ja gjujn
Fajet qe me i shly spo mujn
Bishtin e kan nxan me Dere
Qka kan ngul spo mujn me nxjerr

Shqipriu:
Ndoshta une me fol nuk ban
Se s'jam rrit hala taman
Po kto fjal kush i ka shkru
Krejt prej zemre i kan buru

Zefi:
Kurr Anmiku s'bahet Mik
Vendin tan me vjedh nuk ban
Krejt kto fjal pa trem Qerpik
Amanet mu mi kan lane

Ref:
Po thojn Bac u kry
U myten tu rrejt
Shpinen ta kan kthy
Bac t'kan harru krejt
Po thojn Bac u kry
Kan mush Xhepat Pare
Po shkelin mbi ty
E spo ju vjen marre

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020